Видання розповіло історію українського військового, який був інфікований одразу шістьма такими мікроорганізмами. В однієї з бактерій в організмі українського бійця виявилася стійкість до всіх протестованих антибіотиків. Це змусило хвилюватися експертів у галузі охорони здоров'я.

Дивіться також "Я тебе туди не посилав": інтерв'ю з психологинею про те, як ми повторно травмуємо військових

Медики вважають, що поширення бактерій, стійких до ліків, може стати проблемою для всього світу.

З огляду на вимушену міграцію населення, множинна медикаментозна стійкість збудників ранових захворювань сьогодні є проблемою не лише для України, а й для систем охорони здоров'я в усьому світі, особливо в країнах ЄС,
– йдеться у статті.

Проблема не нова, але що унікального саме у цій історії

Зростання антибіотикорезистентності бактерій — це досить поширена проблема. Згідно з дослідженням, у 2019 році стійкість до ліків стала безпосередньою причиною смерті 1,27 мільйона людей. Однак саме на прикладі українського солдата стало зрозуміло, що загроза може швидко прогресувати.

Воїн отримав 60% опіків тіла під час бойових дій. Спочатку він проходив лікування в Дніпрі, а потім його доставили до військового госпіталю США в Німеччині. Медики дослідили його кров, сечу і дихальні шляхи на предмет інфекцій. І виявили відразу шість бактерій із широкою лікарською стійкістю,
– повідомило видання.

Чому війна загострює проблему

Війна часто призводить до поранень солдатів, які потім забруднюються бактеріями, пилом, землею та металами з вибухових об'єктів. Токсичні метали можуть стимулювати розвиток бактерій, їхню селекцію та обмін генетичними детермінантами лікарської стійкості. А брудні рани створюють еклектичне середовище з різних типів мікробів для ширшого обміну лікарською стійкістю.

Під час евакуації військовим видають антибіотики широкого спектра дії для підтримки життя. Вони теж здатні підвищувати резистентність бактерій. А перевантаженість системи охорони здоров’я України, коли воїнів скеровують на лікування з однієї установи в іншу, сприяє поширенню таких мікроорганізмів.