Марта – студентка. Навчається на факультеті природничих наук. Саме в стінах університету придумала, як легко і смачно допомогти людям з пародонтозом. Дівчина розробила лікувальну жуйку з бактерицидним ефектом.

"Для виготовлення жувальної гумки я використовую карамелізований мед, використовую віск, пилок, пергу та прополіс", – розповіла студентка Прикарпатського національного університету Марта Цап.

Читайте також: Як знайти ліки, яких "немає", і добитися від лікарів гарантованого державою лікування

Головний секрет цілющої дії – карамелізований мед. Його властивості Марта досліджує вже півтора року. Нещодавно взялася за створення жувальної гумки. Каже, що найскладніше було зробити консистенцію продукту, аби потім його можна було жувати. Адже тільки тоді буде лікувальний ефект.

Це мала бути саме жуйка, тому що її потрібно утримувати у ротовій порожнині. Жувати хвилин 10-15, а не одразу з’їдати. Діючі речовини мають дати свій ефект у ротовій порожнині,
– наголосила дівчина.

На відміну від звичайних жуйок, цю можна з'їсти повністю. Новинку вже спробували інші студенти.

"Я спробувала, мені дуже сподобалося. Порекомендую своїм друзям. Схожого ще нічого такого не куштувала. Тому дуже вразило", – поділилась студентка Людмила Чернух.

Ідею дослідження Марті запропонував науковий керівник – професор Сергій Курта. За його словами, свого часу шукав ефективний спосіб боротьби із пародонтозом. Тепер разом із студенткою оформили його як проект. Та вже отримали висновки фахівців: жуйка справді лікує.

У нас є дослідження Ужгородського центру мікробіології при Ужгородському університеті. Було опробувано 10 пацієнтів. У всіх у них було покращення стану пародонту. І, відповідно, ротової порожнини. У деяких навіть були зняті всі неприємні ефекти, викликані цим захворюванням,
– зазначив професор Прикарпатського національного університету Сергій Курта.

Лікувальною жуйкою вже зацікавилися інвестори. Для запуску виробництва потрібно 210 тисяч гривень.