Про це заявила представник Центру громадського здоров'я МОЗ України Ольга Донцова, передає "Укрінформ".

Читайте також: Рак молочної залози: все про хворобу, яка щогодини забирає життя однієї українки

"В Україні пізно виявляють рак молочної залози. Рак молочної залози лідирує серед онкологічних патологій. У 2016 році внаслідок раку молочної залози в Україні померла 5851 жінка. Водночас на сьогодні ця хвороба є абсолютно виліковною, якщо її виявляють на ранніх стадіях", – сказала Донцова.

За словами представниці МОЗ, 48% випадків раку молочної залози виявляють у жінок на профілактичному огляді.

Чиновниця зазначила, що дуже важливо вчасно проходити скринінг та виявляти хворобу на першій стадії, адже тоді її можна вилікувати.

Група ризику щодо раку молочної залози – жінки після 40 років. Кожна жінка 40+ має робити мамографію. Загалом в Україні показники захворюваності на рак молочної залози на 45% вищі, а показники смертності – на 56%, порівняно зі світовими показниками. Така ситуація зумовлена надпізнім зверненням українських жінок до спеціалістів та нехтуванням скринінгом щодо раку, недбалого ставлення до процесу лікування,
– додала вона.

Окрім того, Донцова повідомила, що в Україні найвищі показники захворюваності та смертності через рак молочної залози спостерігаються у Дніпропетровській, Харківській областях та Києві.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.