Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко, пише пресслужба МОЗ.

Читайте також Трансплантації в Україні: відомо план з розвитку до 2023 року

"Ми внесли зміни у 707 постанову, яка регулює компенсацію витрат, пов’язаних з отриманням стовбурових клітин з-за кордону. Раніше закупівля здійснювалась за рахунок коштів благодійних внесків громадян, а не держави. Зараз ця вартість включена у пілотний проєкт як складова витрат, і закладам охорони здоров’я дозволено здійснювати пошук і закупівлю стовбурових клітин з-за кордону", – заявив Ігор Іващенко.

Крім того, він додав, що 5 серпня була прийнята постанова, що змінила порядок перевезення анатомічних органів через митну територію України.

"Близько трьох тижнів тому була прийнята нова постанова. Вона направлена на врегулювання питання доставки донорських гемопоетичних стовбурових клітин на законодавчому рівні", – зазначив заступник глави МОЗ.

Що відомо про трансплантацію в Україні

З січня 2019 року в Україні дозволили трансплантацію органів – будь-яка повнолітня людина може погодитись на посмертне донорство або відмовитись від нього.

6 липня, створили окремий орган при Міністерстві охорони здоров'я, який займається питанням розвитку трансплантації в Україні.

В Україні розробили план з трансплантацій органів строком на два роки. Наразі уже створено окремий підрозділ високотехнологічної медицини в Міністерстві охорони здоров'я, яке займається питанням трансплантації.

На сьогодні в Україні вже є 24 медзаклади, де проводиться трансплантація.