Вирішити це повинна Національна технічна група експертів з питань імунізації (НТГЕІ) при Центрі громадського здоров'я. Йдеться про можливість щепити українців двома дозами, але різних вакцин.

До теми У ВООЗ розповіли, хто найбільш незахищений проти складного перебігу штаму Дельта

Національна технічна група експертів з питань імунізації зараз оцінює результати наукових досліджень. Вона вже опрацьовувала це питання і дійшла висновку, що зараз немає достатньо даних із високим рівнем доказовості на користь поєднання різних платформ вакцин. Але таких досліджень стає все більше,
– сказав головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Комбінація вакцин дозволена в багатьох країнах

Зараз наукові дослідження показують, що деякі комбінації першої та другої дози вакцин приводять до більшої імуногенності, ніж один тип вакцини.

За словами Ігоря Кузіна, ймовірність того, що таке поєднання вакцин різних виробників при проведенні щеплень від коронавірусу буде дозволено, дуже висока. Водночас зауважив, що це питання складне з погляду логістики.

Дослідження комбінації вакцин

Оксфордські науковці провели дослідження Com-Cov, яке доводить ефект після введення двох доз вакцини Pfizer, AstraZeneca чи комбінації цих двох вакцин.

Зокрема, поєднання двох доз вакцин різних виробників забезпечує високий імунний захист від хвороби. У підсумку ефективність була навіть більшою, ніж у разі введення двох доз вакцин AstraZeneca.

Також відомо, що вакцина AstraZeneca дає кращий ефект у разі більших інтервалів між першою і другою дозами.

До слова, в Оксфордському університеті провели дослідження введення третьої дози вакцини від AstraZeneca через понад 6 місяців після введення другої дози.

Третя доза покращила показник рівня антитіл та здатність Т-клітин організму боротися з коронавірусом. Тож, вчені припустили, що для поновлення дії вакцин достатньо буде однієї дози.