Плазму крові планують використовувати для контрактного виробництва імуноглобуліну та лікування коронавірусної хвороби COVID-19. Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду 9 жовтня, пише 24 канал.

Читайте також Скільки коштує лікування коронавірусу: відверті історії українців про боротьбу з COVID-19

Спершу проведуть клінічні дослідження

Зокрема в рамках експериментального проєкту ініціювали заготівлю плазми, яка містить антитіла до SARS-CoV-2, з подальшою переробкою та виготовленням гіперімунного імуноглобуліну.

Згодом плазму передадуть вітчизняним виробникам лікарських засобів.

У разі успішного проходження клінічних випробувань, даний препарат буде використовуватися для лікування осіб, хворих на COVID-19 у важкому стані,
– заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

До слова, подібні клінічні випробування тривають й в інших країнах світу, відповідно до створеного альянсу між виробниками різних країн.

Максим Степанов
“У нас (в Україні – ред. 24 канал) завершилися клінічні випробування звичайного імуноглобуліну, який показав достатньо гарні результати. Зараз оформлюються відповідні документи в Державному експертному центрі”.

Саме тому, за його словами, у МОЗ вирішили рухатися таким шляхом і теж почати такі випробування на гіперімуноглобулін

Рішення прийняли з допрацюванням у триденний термін.

Що відомо про лікування коронавірусу плазмою

Останні дослідження науковців зі Швеції та Фінляндії підтверджують, що переливання плазми від людей, які одужали від коронавірусу, дозволяє одужати від COVID-19 менш ніж за тиждень.

А насичена антитілами плазма лікує літніх хворих протягом 10-30 днів. Тобто, особливо це потрібно для для лікування важкої форми COVID-19.