Сам по собі гель-лак не шкідливий для нігтів. Натомість небезпечними є ультрафіолетові лампи, які використовують для того, щоби закріпити лак. Ці лампи – це такі собі "мінісолярії", а ті, як влучно зауважила лікарка дерматолог Вікторія Миронюк, входять у перелік канцерогенів.

Дивіться також Які існують види сонцезахисних кремів та чим вони відрізняються

УФ-лампи для сушіння гель-лаку можуть викликати рак шкіри

Лікарка навела дані нового дослідження, яке доводить, що ультрафіолетове випромінювання викликає рак шкіри.

Суть дослідження

  • Вчені опромінювали клітини людини та миші у чашці Петрі впродовж 20 хвилин. Результат – через 48 годин після процедури до 30% клітин загинули.
  • Три процедури по 20 хвилин з інтервалом у два дні кожна вбили до 70% клітин шкіри у чашці.

Ці дослідження підтверджують те, що УФ-лампи для гель-лаку є канцерогенними. Проте УФ-промені менше впливають на шкіру людини, ніж на епітелій у чашці Петрі, – наголосила Вікторія Миронюк.

Лікарка пояснила, що епідерміс – верхній шар шкіри – захисний бар'єр. Він поглинає більшість ультрафіолетових променів.

Як цьому зарадити

Щоби вберегти шкіру кистей від ультрафіолетового випромінення під час полімеризації гель-лаку, лікарка рекомендує наносити сонцезахисні засоби за 30 хвилин до процедури. Також можна одягати спеціальні рукавички, які мають отвори для нігтьових пластин.

Що ще потрібно знати про УФ-випромінювання

Ультрафіолетове випромінювання — це не тільки фактор розвитку раку шкіри. УФ-хвилі старять шкіру. На ній появляються зморшки та пігментні плями. Виникає сухість, свербіж та лущення епідермісу. Тому після полімеризації гель-лаку рекомендують слідкувати за станом кутикули та шкіри кистей. Рослинні олії захищають їх від сухості, подразнення та запалення.