У цілому нині при виборі типу сонцезахисту необхідно орієнтуватися на особисті переваги. Проблема може виникнути лише зі спреями: не завжди легко визначити, чи достатньо засобу нанесли на шкіру, тому краще його не економити і щедро розпорошувати.
Також на тему Кому потрібно використовувати сонцезахисний крем
Причому спочатку потрібно нанести засіб на руки, а потім розмастити по тілу, щоб випадково його не вдихнути.Виділяють два види фільтрів сонцезахисних засобів: фізичні та хімічні.
Фізичний та хімічний захист від сонця
Вважається, що фізичні фільтри відбивають промені, а хімічні поглинають. Але є дослідження, які стверджують, що принцип їхньої дії однаковий: і ті й інші поглинають випромінювання.
Активні інгредієнти фізичних, або мінеральних, сонцезахисних кремів – оксид цинку та діоксид титану – не всмоктуються в кров. Фізичні санскріни вважаються безпечнішими і більше підходять для ніжної, у тому числі дитячої шкіри. Однак вони зазвичай дорожчі, довше втираються і помітніші на шкірі в порівнянні з хімічними засобами.
А хімічні креми на основі авобензону, октокрилену та оксибензону прозорі, краще лягають та легше відчуваються на шкірі, швидше втираються.
Ще є санскріни на органічних фільтрах нового покоління – тиносорб, ювінал, мексорил. Їхні молекули більші, ніж у звичайних засобів, тому вони не подразнюють шкіру (не проникають через роговий шар) та очі. Однак безпека таких засобів ще не доведена – з них до списку схвалених компонентів FDA входить тільки мексорил.