З 1990 року в світі стало в кілька разів більше перфекционістів обох статей, ніж було до цього, йдеться в дослідженні британських вчених.

Читайте також: Вчені спростували користь зорового контакту для покращення спілкування

Психологи проаналізували 77 великих досліджень за останні 25 років, а також опитали більше 25 000 учасників віком від 15 до 49 років, дві третини з яких – жінки.

Вчені стверджують, що ця епідемія несе смертельну загрозу для суспільства. Перфекціонізм тісно пов'язаний зі стресом, депресією, тривогою, розладами харчової поведінки, пияцтвом та суїцидом. Стан людей погіршується в міру їх дорослішання: вони стають невротичними, схильними до залежностей та менш організованими.


Перфекціонізм – шкодить суспільству

Єдині ліки в боротьбі з епідемією психологи бачать в поблажливості батьків до дітей. Вони закликають показувати їм, як вчитися на помилках, а не знищувати їх морально за невдачі. Крім того, потрібно ставитися зі скептицизмом до "ідеального життя", яку транслюють ЗМІ, реклама і соцмережі.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.