Про це заявили вчені з Базельського університету у Швейцарії, передає Nature Communications.
Під час досліджень вони з'ясували, що молекули параводи, у яких повний ядерний спін дорівнює нулю, вступають в реакцію з іншими речовинами не так, як молекули ортоводи, у яких цей показник становить одиницю.
Читайте також: Як відраза до певних речей впливає на здоров'я: несподівані факти
Тобто від спіна залежить – яку частку обороту слід зробити частці для повернення до попереднього стану. Тож молекулі ортоводи потрібно зробити один повний оборот, а значення молекули параводи позначає, що об’єкт "виглядає" однаково з усіх сторін – її обертання не має значення.
Вчені наразі з'ясовують – яким чином спін впливає на хімічні властивості частинок.
В результаті досліджень науковцям вдалося отримати дві рідини, кожна з яких складалася виключно з молекул води однієї форми – "пароводу" та "ортоводу".
Згодом обидві рідини вступили у хімічну взаємодію з іонами кальцію і діазеніліума. З'ясувалось, що з "параводою" ця реакція відбувалася на 23% швидше.
Що таке спін?Це поняття, яке має відношення до квантової фізики і позначає власний момент імпульсу елементарних частинок, не пов’язаний з переміщенням частинки як цілого.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.