Про це свідчать результати досліджень психолога Вела Кертіса і його колег з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, опубліковані у журналі Royal Society’s Philosophical Transactions B.

Читайте також: Вперше в історії чоловік, який став жінкою, вигодовує дитину грудним молоком

Зі слів науковців, почуття відрази виникає через прагнення організму захиститися від інфекції, оскільки огиду викликають ті предмети, які пов'язані з небезпечними хворобами та шляхами їхньої передачі.

Вчені розглянули 30 інфекційних захворювань різної природи і їхні характерні прояви. До них вони придумали відповідні ситуації: "У кутку кухні ви знайшли мертву мишу", "Ви розчавили слимака голою ногою", "Ви потиснули руку бездомному", "У ліфті тісно, і ви відчуваєте, як сусід дихає прямо вам на шкіру" та інше.

Ці ситуації добровольці мали оцінити за ступенем відрази. В результаті дослідження науковці виділили ключові з огидою асоціації.

6 основних асоціацій, які викликають відразу:
- брудне тіло і погана гігієна;
- тварини, здатні стати переносниками інфекцій;
- деякі види статевої поведінки (зокрема, проміскуїтет);
- незвичний, нетиповий зовнішній вигляд людини;
- рани та інші видимі ознаки хвороби;
- зіпсована їжа.

Таким чином, почуття відрази оберігає організм від різних інфекцій. На це також впливає і вік, адже немовлята майже не відчувають огиди, а з віком вона зростає. Що цікаво, жінки зазвичай більш бридливі, ніж чоловіки.

У нашому минулому за дітьми стежили лише матері, так що їм потрібно бути особливо відразливими, щоб і самим не захворіти,
– зазначив психолог.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.