Як пише видання Фонтанка, за чоловіком, якого підозрюють в зараженні коронавірусом, приїхав спецтранспорт Боткінської лікарні, який має капсулу-ізолятор для транспортування пацієнтів з особливо небезпечними інфекціями.

Читайте також: Скільки людей захворіло на вірус з Китаю та у яких країнах: онлайн-мапа

Натомість у двох чоловіків, яких госпіталізували 22 січня, невідомого виду коронавірусу у них не виявлено. У них діагностували ГРВІ. Тому станом на 23 січня у Росії немає жодного підтвердженого випадку поширення небезпечного коронавірусу.

Настороженість висока, оскільки вірус, дійсно, небезпечний. Цих двох молодих людей нам доставили із проявами респіраторної інфекції, а саме так проявляється коронавірус,
– розповів головний лікар Боткінської лікарні Яковлєв, коли очікував аналізи чоловіків.

Нагадаємо, 23-річний росіянин прилетів до Петербурга з Шанхая (з пересадками в Красноярську і Москві). В ході епідеміологічного контролю у нього виявили ​​лихоманку – підвищення температури до 38 градусів. Епідеміологи побоюються завезення небезпечного коронавірусу в Росію, а тому застосували посилені заходи.


Росіянина госпіталізували з підозрою на наявність коронавірусу/Фото: facebook.com/oldLentach

Таємничий коронавірус, який убив уже 25 людей та яким заразилися понад 473 людини у ​​Китаї, тепер здатний поширюватися від людини до людини. Попередньо фахівці заявили про побоювання пандемії.

Що відомо про коронавірус

Коронавірус – що це?
Це група вірусів, які здатні викликати застудні захворювання та нетипові пневмонії. В основному, коронавірусами заведено вважати віруси інфекційного бронхіту птахів, хоча в цю родину входять і коронавіруси людини.

Ймовірно, коронавірус має таке ж джерело походження, що й смертоносний вірус SARS-CoV, який забрав життя понад 600 людей.

Виявлений коронавірус є не таким небезпечним, як SARS-CoV, втім він все ж гостроінфекційний. Наукова спільнота поки недооцінює небезпеку коронавірусу, йдеться у звіті представників Китайської Академії наук, Народно-визвольної армії Китаю та Інституту Пастера в Шанхаї. Звіт опублікувало видання South China Morning Post.

У 2002-2003 роках в Китаї було зафіксовано спалах важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV), який привів до смерті близько 650 осіб. Вчені встановили, що новий коронавірус споріднений SARS-CoV – обидва захворювання мають 70-80% загальних генів.

Дивіться пряме включення медичного експерта Івана Сороки:

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.