Чоловік їхав у чартерному автобусі та раптово помер. Після розтину лікарі виявили у нього хантавірусний кардіопульмональний синдром, повідомляє The Print.

Читайте також Що таке хантавірус: симптоми, профілактика та лікування

Врахувавши попередній досвід, 32 людей, які перебували в автобусі, помістили на карантин. Їм усім зроблять тест на наявність інфекції.

Хантавірусний кардіопульмональний синдром – це респіраторне захворювання, що викликається хантавірусом.

Згідно з дослідженнями, людина рідко заражається хантавірусом і зазвичай це трапляється у сільській місцевості, де є сприятливе середовище для гризунів. Дерев'яні будинки, комори, господарські споруди та сараї – це потенційні місця для зараження хантавірусом. До слова, найбільше випадків зараження фіксують у США.


У Китаї від хантавірусу помер чоловік / Фото: Unsplash

Вчені вважають, що найчастіше люди заражаються хантавірусом, коли вдихають брудне повітря з краплинами сечі гризунів, якщо торкаються до предметів, забруднених сечею хворого гризуна, або їдять їжу, яка містить сліди їхньої сечі чи посліду.

До теми Як бути в одному домі з людиною, у якої підозрюють або виявили коронавірус: поради Супрун

Через укуси цей вірус передається рідко, а від людини до людини ще рідше (зафіксовано лише декілька випадків подібної передачі). Разом з тим, цей вірус поки що погано вивчений.

Загалом, передається хантавірус важче, ніж коронавірус, хоч має досить високий відсоток смертності – 38%. Спеціального лікування хантавірусу не існує, як і вакцини. Відтак, чим скоріше людина звернеться за допомогою, тим більше шансів вберегти їй життя.

Ранніми симптомами хантавірусу є лихоманка та біль у м'язах. Також можуть виникати головні болі, запаморочення, озноб, нудота, блювота, діарея та біль у животі. На пізнішій стадії хвороби з'являються кашель та задишка.

Дивіться відео: що таке хантавірус

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.