Фахівці склали перелік напоїв, важких для травної системи, передає Мedikforum.

1. Найбільш агресивним напоєм для шлунку вважається алкоголь. Зокрема, особливо важкими є міцне спиртне та алкогольні напої, які містять цукор і багато хімічних добавок ("Агуардьенте", "Амаретто", "Анісовий лікер", горілка, коктейлі з спиртного та газованих напоїв).

Читайте також: Чому потрібно їсти вуглеводи: коментар Супрун

Агресивними для шлунку є алкоголь і стимулюючі напої, зокрема, кава

Для приготування коктейлів часто використовують ром, текілу, джин або горілку, змішуючи їх з різними газованими напоями. Подібна комбінація робить коктейлі "калорійної бомбою" і різко підвищує концентрацію алкоголю у крові в процесі засвоєння,
– зазначають медики.

2. Не менш небезпечними для шлунково-кишкового тракту є стимулюючі напої – кава, чай, газовані напої. Вони можуть спричинити здуття живота та пошкодити слизову оболонку шлунка (можливі ерозії і виразки).

3. Якщо зловживати енергетичними напоями (суміш алкоголю і стимулюючих компонентів), то це може привести до розвитку алкогольної коми, порушення травлення, розладів метаболізму, збою у режимі сну тощо.

Вживання енергетичних напоїв може привести до розвитку алкогольної коми

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.