Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на сторінці у Facebook з посиланням на коментар фахівця Дарії Озерної.

Читайте також: Яку їжу небезпечно купувати на вулиці: перелік

Вуглеводи бувають прості — звичайний цукор (тістечка, цукерки), фруктоза та цукроза (фрукти, овочі), лактоза (молочні продукти). І складні — це крохмаль (картопля, хліб, рис, макарони, крупи).

Шкідливими є прості вуглеводи, адже вони спричиняють сильні коливання глюкози у крові. Коли її забагато, то виділяється гормон інсулін, і тоді глюкоза покидає кровотік, та відкладається у печінці, м'язах та жировій тканині у вигляді запасів – глікогену та жиру,
– йдеться у дописі.

Що робити?

1. Стежте за рівнем споживання таких цукрів. Середня добова норма доданих цукрів не має перевищувати 32-50 грамів.

2. Робіть фізичні вправи незадовго до поїдання солодкого або після. Тоді більше цукру поглинуть м’язи, відповідно, менше жиру утвориться на внутрішніх органах.

3. Не відмовляйтесь повністю від вуглеводів, обмеження стосуються лише доданих цукрів. Їжте фрукти, крохмалисті овочі, бобові та цільнозернові злаки.

4. Не забувайте – суворі харчові обмеження не дадуть бажаного ефекту, а організм зазнає сильного стресу.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.