Лікар-інфекціоніст Дарина Панієва склала список з найбільш безглуздих аналізів, на які не варто витрачати гроші:

Читайте також: Світом поширюється грибок, який вбиває людину за 90 днів

  1. Будь-які аналізи на герпес 1,2 і 3 типів, краснуху, кір, паротит при наявності проявів хвороби. Ці діагнози виставляються по клінічній картині.
  2. Будь-які аналізи на герпес 6 і 7 типів. Просто тому що рекомендації з лікування поки не розроблені, а препарати перебувають у фазі клінічних випробувань.
  3. Повторне визначення IgG до всіх герпесів і токсоплазми, якщо раніше вже був отриманий позитивний результат. Антитіла ніколи не зникають, а коливання титрів не мають діагностичного значення.
  4. Виявлення вірусу Епштейна-Барр в слині методом полімеразної ланцюгової реакції. Одноразове виявлення не підтверджує інфікування. Але, навіть якщо вірус виявлений багаторазово, це ніяк не впливає на тактику лікування.
  5. Дослідження антитіл IgG до будь-яких інфекцій у дітей до року. Відрізнити материнські антитіла від дитячих неможливо.
  6. Дослідження калу на дисбактеріоз. Це еквівалентно ворожіння на кавовій гущі.
  7. Будь-які аналізи перед щепленням у здорових дітей. Абсолютна більшість патологій, при яких протипоказана вакцинація, не виявляються за допомогою загальноклінічних аналізів і мають клінічні прояви.
  8. Визначення загального Ig E для з'ясування причини алергії.
  9. Здавати імунограму, просто тому що, дитина яка почала ходити в садок, стала частіше хворіти на ГРВІ (норма до 10-12 разів на рік).
  10. КТ/МРТ головного мозку при підозрі на менінгіт. Цей діагноз можна підтвердити тільки за допомогою дослідження спинномозкової рідини.

Також український ендокринолог Ірина Чикалова склала перелік, які аналізи не потрібно здавати. "В ендокринології аналізи призначають в залежності від скарг пацієнта. Абсолютно безглуздо здавати всебічні аналізі, а потім шукати лікаря, які все це полікує", – наголосила лікарка.

11. Аналізи на гормони (якщо немає проблем з циклом, безпліддям і оволосінням).

12. Інсулін (якщо немає проблем з фігурою і нормальний рівень глюкози).

13. Кортизол. "Нестабільний показник, келих вина на Новий Рік, трохи стресу – і все, кортизол підвищився", – говорить Чикалова.

14. Лептин. Ендокринолог написала, що єдиний спосіб вплинути на лептин – це схуднути, а здавати аналіз – марно.

15. Аналіз волосся на мікроелементи (волосся не показує ситуацію в крові і для нього немає вірогідних референтних значень).

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.