На сполох забили в американському Центрі з контролю і профілактиці захворювань (CDC), пише Science Alert.

Читайте також: Які інфекції живуть в громадських туалетах і чи варто їх боятися

Про існування грибка знали ще з 2009 року. Тоді, його виявили у виділеннях з вуха пацієнта в Японії. З того часу грибок поширився і у Колумбії, Південній Кореї та Індії.

Лише у лютому 2019 року у США зареєстрували 587 підтверджених випадків захворювання на C. auris.

Лікарі зазначають: грибок вражає людей з ослабленим імунітетом, які перебувають у лікарні або ж мають важкі захворювання.

Спалахи грибка були лише у лікарнях та медичних центрах по всьому світу. C. auris не піддається лікуванню жодними протигрибковими препаратами. Він також може жити на стінах та меблях протягом кількох місяців.

45% пацієнтів померли протягом 90 днів після діагностики інфекцій C. auris.

Симптоми Candida auris

Початковими симптомами є лихоманка, біль і втома. При лікуванні антибіотики стан пацієнта не покращується. Хвороба може бути смертельною, особливо, якщо дріжджі поширюються на кров, мозок або серце. Через грибок можуть виникати ускладнення, зокрема, Candida auris може викликати сепсис.

При наявності грибка температура пацієнта може піднятися, кров'яний тиск може знизитися.

Але, враховуючи, що у людей при наявності грибка зазвичай є інша основна хвороба, то важко самостійно відрізнити симптоми Candida auris від інших хвороб. Тільки лабораторний тест може діагностувати інфекцію C. auris.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.