Розвінчала міфи кандидатка медичних наук Наталія Сіліна, пише Іnspired.

1. Менструальні чаші безпечніші за тампони

Це не так. Вони екологічніші та дешевші, але через порушення режиму "чистих рук" викликають значно більші подразнення у статевому органі жінки, ніж тампони.

Читайте також: Що таке овуляція та коли вона настає

Що чаші, що тампони треба змінювати кожні 3-4 години і їх не можна лишати на ніч, адже це може спричинити розмноження бактерій та ризик септичного шоку.

2. Гормональні контрацептиви шкідливі

Такі препарати є небезпечними тільки при самолікуванні і вони не захищають від інфекцій. Окрім того, прийом протизаплідних пігулок не впливає на здатність жінки вагітніти.

3. Вумбілдінг потрібен усім

Вумбілдінг – це внутрішні м’язи, якими можливо управляти, покращуючи своє сексуальне задоволення і задоволення партнера за допомогою спеціального тренажера. Це так, але це більш актуально для жінок, які народжували, та віковій групі 35+ через особливості вікових змін тонусу м’язів тазового дна, а також жінкам, які мають проблеми з нетриманням сечі.

Тренування не можна починати без консультації у лікаря та підготовки – це може спровокувати запальний процес, цистит та спазм м’язів тазового дна.

4. Ерозію шийки матки треба лікувати

Ерозія шийки матки – діагноз, спростований світовою спільнотою акушер-гінекологів. Але не забувайте, що рак шийки матки молодшає.

5. ПМС – це норма

Постменструальний синдром – зовсім не норма, а одне з найпоширеніших захворювань сучасних жінок. ПМС виникає через незбалансовану дію статевих гормонів, тож варто піти до лікаря.

6. Спорт – завжди корисно

Це не так, найкращими для жінки будуть фізичні навантаження, які знижуватимуть рівень кортизолу, розтягувати м’язи тазового дна та покращувати кровообіг судин малого тазу. А це: йога, плавання, стретчинг, танці живота, стрип пластика.

7. Вдалого часу для вагітності не існує

Жінка має право самостійно визначати час планування вагітності, але найменший відсоток вагітностей з хромосомними аномаліями у жінок віком саме до 35 років.

8. Діагноз "гіпертонус матки" встановлюють під час УЗД

Міжнародна федерація акушерства та гінекології довела, що діагноз "гіпертонус матки" встановлюється лише пальпаторно при огляді акушером-гінекологом після 16 тижнів вагітності.

9. Вагітним не можна пити каву

А от і ні, 300 мкг кофеїну під час вагітності запобігають виникненню ускладнень з боку серцево-судинної системи у матері. Але каву не можна тим, у кого підвищений тиск та безсоння.

10. Статеве виховання підвищує ризик раннього початку статевого життя

Статеве виховання – це не про презервативи, а про те, як виховати психічно та фізично здорову людину. Його розпочинають вдома, причому з народження. Підлітки, які до початку статевого життя отримали необхідні знання, більш схильні до використання презервативів та частіше відкладають перший секс на вік після 16 років.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.