Так звані серологічні або тести на антитіла свідчать лише про те, чи хворіла людина на коронавірус в минулому, повідомляє CNBC.

До теми Колективний імунітет: що це та чому він дуже важливий

Згідно з проведеними дослідженнями, нині в кожній країні коронавірусом перехворіли приблизно 3% населення. У ВООЗ наголошують на тому, що навіть за наявності антитіл у цих людей немає імунітету до хвороби.

Відтак, керівниця підрозділу ВООЗ з нових хвороб і зоонозних інфекцій Марія Ван Керкхове заявила, що марно сподіватися на те, що пандемія припиниться після того, як коронавірусом перехворіє якась частина населення.

У ВООЗ розповіли, що влада багатьох країн хоче робити громадянам серологічні тести, аби виявити, чи є у них імунітет до хвороби.

Ці тести на антитіла можуть виміряти рівень присутності серології, рівень антитіл, але це не означає, що хтось з антитілами має імунітет,
– сказала Марія Ван Керкхове.

Виконавчий директор програми з надзвичайних ситуацій ВООЗ Марк Райан додав, що вчені все ще визначають, на скільки довго антитіла можуть захистити людину, яка була заражена коронавірусом.

Ніхто не впевнений, що хтось з антитілами є захищеним від перенесеного захворювання або його повторного впливу,
– сказав він.

Також Райан додав, що тести мають проблеми з чутливістю, через що можуть видати хибно-негативний результат.

Як відрізняються тести на коронавірус
Як відрізняються тести на коронавірус / інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.