У пацієнтів з шизофренією занижені показники PPI, адже у них немає ослабленої реакції на повторний переляк, на відміну від здорових людей. Пацієнти з цим захворюванням реагують на повторні сигнали однаково, навіть якщо інтервал дуже маленький, повідомляє Naked Science.

Читайте також: Виявили нову причину розвитку шизофренії

Вчені помітили, що один білок (Mpst), який бере участь у синтезі сірководню, переважає в мозку мишей з низьким PPI.

Ніхто ніколи не підозрював про причинно-наслідковий зв'язок між сірководнем і шизофренією. Як тільки ми виявили це, то вирішили з'ясувати, як це відбувається і чи можна подібні результати на мишах перенести на людей з шизофренією,
– розповів керівник дослідження Такео Йошикаву.

Згодом дослідники виявили, що серед померлих людей рівень Mpst у людей з шизофренією був значно вищим, ніж у здорових людей. Окрім того, показники Mpst залежали від симптомів, які відчували хворі.

Аби підтвердити свої висновки, команда дослідила волосяні фолікули 150 людей, хворих на шизофренію. У всіх, без винятку, рівні ферменту Mpst справді були вищими, ніж у здорових людей.

Звісно, цей біомаркер не може визначити тип шизофренії, проте аналіз волосся може стати надійним тестом задля виявлення наявності захворювання.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.