Під час брифінгу МОЗ щодо поширення китайського коронавірусу лікар-анестезіолог Дубров Сергій розповів про те, як лікуватимуть українців, якщо у них буде виявлено коронавірус.

Читайте також: Чи ефективні марлеві пов'язки проти коронавірусу – МОЗ

Одним з основних методів терапії пацієнтів, які вражені коронавірусом, є оксигенотерапія.

Сергій Дубров
За дорученням МОЗ особисто мною були проведені розмови з усіма керівниками служб анестезіології інтенсивної терапії нашої країни, 757 відділів інтенсивної терапії на 100% забезпечені киснем.

У більшості пацієнтів, які уражені коронавірусом, є прояви пневмонії, основним методом лікування якої є оксигенотерапія, при погіршенні стану – інвазивна вентиляція. Забезпечення респіраторами високого та середнього класу на сьогодні становить 0,62 на одне ліжко інтенсивної терапії. Кількість ліжок – всього 5 581.

Оксигенотерапія – що це?
Оксигенотерапія (киснева терапія, додатковий кисень) — це застосування кисню для лікування. Її використовують при гіпоксії, кластерному головному болю, а також для підтримання достатнього постачання кисню при вживанні інгаляційних анестетиків.

Враховуючи клінічну симптоматику та відсутність специфічного лікування захворювання, терапія є стандартною, а саме – оксигенотерапія, неінвазивна або інвазивна терапія. У МОЗ відзначили, що відділення інтенсивної терапії повністю готові. Наразі МОЗ розробляє маршрути госпіталізації пацієнтів на випадок поширення інфекції з визначенням лікувальних закладів, які найкраще оснащенні кадровим складом і обладнанням.

Медичний експерт Іван Сорока в ефірі 24 каналу зазначив, що карантинні засоби, яких зараз вживають в Україні, вже дають результат.

Якщо в країні припинили сполучення (з Китаєм, – 24 канал), значить зменшується можливість проникнення вірусу на територію України. Варто сказати, що українська фарма не стоїть осторонь цього процесу, – поясни він.

"За погодженням пана Данілова, керівника РНБО, українська фарма передала індуктори інтерферону прикордонникам та медикам. Це понад 100 тисяч доз препарату "Аміксин". Я вважаю, що українська фарма допоможе багатьом українцям бути впевненими у тому, що ця недуга їх омине, а якщо і прийде – вони будуть забезпечені", – додав експерт.

За його словами, костюмів, які б максимально захищали медиків, що контактують з хворими, в Україні дуже мало. Вони є лише у спеціальних лабораторіях, де працюють з небезпечними біопродуктами ІІІ-ІV класу. Зараз українські медики забезпечені лише масками і респіраторами. Є проблема також з лікарняними ліжками.

"На сьогодні ми маємо інфекційні ліжка і реанімаційні. Однак це тисячі, а не десятки тисяч", – ствердив Іван Сорока.

Дивіться включення медичного експерта Івана Сороки: відео

Китайський коронавірус 2019-nCoV: що слід знати

  • Станом на 28 січня від нового коронавірусу у Китаї померла 106 людей.
  • Відомо, що занедужали в усьому світі майже 4600 людей.
  • В Україні не зафіксували жодного випадку захворювання.
  • Помирають від коронавірусу в середньому 9% інфікованих.
  • У Китаї вже ввели карантин у деяких містах, зокрема в Ухані, звідки почалося зараження.
  • Туристичні компанії та онлайн-агентства тимчасово припиняють організацію групових турів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.