Про це вона написала на своїй сторінці Facebook.

Читайте також: Новий закон про домашнє насильство: які зміни чекають на українців

За її словами, відтепер сексуальним насильством буде також вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов’язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи. Раніше ж закон визначав сексуальне насильство як примус до статевих зносин силою або шантажем, або ж якщо особа була в безпорадному стані.

Уляна Супрун
“Важливо, що тепер зловмисники будуть винні у тому, що вони не отримали не тільки однозначної конкретної згоди на секс, а й на будь-які принизливі дії стосовно жертви. Оновлення ж поняття "зґвалтування" полягає в тому, що відтепер ним вважатимуться дії сексуального характеру, що пов’язані з проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи”.

Також Супрун опублікувала ролик про важливість згоди на секс, яке переклав на українську Центр "Жіночі перспективи".

Крім того, міфи, які з'явилися після прийняття законодавчих змін щодо захисту від сексуального і домашнього насильства розвінчало Міністерство юстиції України. Зокрема і міф про необхідність отримання письмової згоди від партнера на секс.


Міфи про згоду на секс

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.