Раніше нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський заявив, що 4 березня президент Володимир Зеленський оголосить про звільнення Зоряни Скалецької з посади міністра охорони здоров’я. Нову посаду, найімовірніше, очолить Ілля Ємець.

Читайте також: МОЗ може очолити Ілля Ємець: що про нього відомо

Уляна Супрун розкритикувала чергову зміну міністра охорони здоров'я у "надскладний момент для всієї системи, коли в Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу". Вона порівняла оновлення уряду з будівництвом будинку, яке не може завершитися через постійні кадрові зміни.

У момент, коли все нездорове і жалюгідне в українській політиці об'єдналося проти реальних системних змін в медицині, знову відбувається чергова заміна архітектора і бригади. Якщо ми хочемо реальних змін, нам треба припинити змінювати архітекторів. Лише так можна добудувати цей будинок,
– заявила Супрун.

Уляна Супрну додала, що "з таким підходом, можна довго щось будувати, але ніколи не доробляти це до кінця, тому що ті, хто "підтримують" таке будівництво не мають на меті збудувати міцний будинок, а зберегти вічну недобудову в такому вигляді".

Довідка! Зоряна Скалецька очолила МОЗ 29 серпня. Відповідне рішення ухвалила Рада під час першого свого засідання в IX скликанні. Разом із нею посади міністрів отримали ще 15 осіб, тобто Кабмін повністю оновився. Скалецьку називають близькою людиною до голови комітет Ради з питань здоров’я нації Михайла Радуцького.

Що відомо про другий етап медичної реформи?

Другий етап медичної реформи має розпочатися 1 квітня 2020 року. Він передбачає гарантоване безплатне медобслуговування для пацієнтів на вторинній ланці медичної системи, тобто вузькими спеціалістами. Важливі зміни також мають відбутись у лікарнях: ремонти, модернізація обладнання, комп’ютеризація. Зміни ці обов’язкові, інакше медзаклад не отримає фінансування від Національної служби здоров’я.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.