Біографія Іллі Ємця

Ілля Ємець народився 21 лютого 1956 року в місті Воркута (Росія) у багатодітній українській родині. Нині він одружений на Тетяні Осиці, яка є засновницею трьох компаній: "Клініка нових технологій", ТОВ "Вино Баррель" та приватне підприємство "Фарвартер-Д". Щоправда, останнє перебуває у стадії припинення.

Важливо Ємець і Уманський подали у відставку, – депутатка Геращенко

Освіта та лікарська кар'єра

У 1979 році Ємець закінчив Київський медичний інститут, а у 1983 році – клінічну ординатуру в Інституті серцево-судинної хірургії. На початку 90-х отримав ліцензію на право медичної практики в Австралії, Канаді й Франції. До 1998 року працював у кардіохірургічних центрах цих країн.

Після повернення в Україну, Ілля Ємець очолив Центр дитячої кардіохірургії ІССХ АМН України. Згодом у 2003 році він став директором Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології й кардіохірургії МОЗ України.


Ємець першим на пострадянському просторі оперував немовлят / Фото: ukurier.gov.ua

Ємець першим в Україні почав проводити складні операції немовлят з вадами серця й впроваджував в практику пластичні операції на клапанах серця без використання штучних протезів. Також він провів три операції з пересадки цього органу.

Досвід роботи в уряді за часів Януковича

У Ємця є досвід роботи в уряді – він вже очолював МОЗ України в уряді Миколи Азарова. Відтак, з грудня 2010 по травень 2011 року він був міністром охорони здоров'я. Оскільки Ємець обіймав посаду міністра менше ніж рік, він не підпадає під дію закону про люстрацію.


Ілля Ємець очолював МОЗ за часів правління Януковича / Фото: stopcor.org

Робота в уряді за президентства Зеленського

21 лютого 2020 року Володимир Зеленський призначив Іллю Ємця до складу робочої групи, яка мала проаналізувати хід реформи української медицини, яку впроваджувала Уляна Супрун.

Цікаво Ємець блокує медзакупівлі під час епідемії, бо хоче "пропихнути" свою людину, – Супрун

4 березня Ілля Ємець вдруге очолив міністерство охорони здоров'я. На посаді він замінив Зоряну Скалецьку, яка разом з урядом Олексія Гончарука пішла у відставку. Тож Ємець став міністром вже в оновленому Кабміні на чолі з Денисом Шмигалем, за який на позачерговому засіданні 4 березня 2020 року проголосувала Рада.

Однак на посаді голови МОЗ Ємець протримався менше місяця. 29 березня нардепка Ірина Геращенко повідомила, що чиний міністр охорони здоров'я йде у відставку.

Зауважимо, розмови про звільнення Ємця з'явилися ще тиждень тому – 23 березня. Тоді ЗМІ повідомляли, що чиновник виступає за введення в Україні надзвичайного стану через поширення коронавірусу і подасть у відставку, якщо уряд не ухвалить відповідне рішення.

Зверніть увагу! 25 березня Кабмін запровадив надзвичайну ситуацію по всій Україні. За словами вищого керівництва, запроваджувати надзвичайний стан наразі немає потреби. Тож цілком імовірно, що відставка Ємця пов'язана саме з цим.

Скандали з Ємцем за час керівництва МОЗ

Попри такий малий термін роботи в Міністерстві охорони здоров'я, Ілля Ємець встиг потрапити у гучні скандали. Щонайменше два з них стосуються пенсіонерів.

Спочатку міністр охорони здоров'я заявив, що в Україні від коронавірусу "помруть всі пенсіонери". Що цікаво, таку заяву він зробив на засіданні комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації.

Між іншим, цей вірус дітей не дивує, а зараз помруть всі пенсіонери,
– заявив тоді Ємець.

Цікаво: згідно з останніми даними, в Україні живе близько 11,5 мільйона пенсіонерів. Це становить майже третину всього населення країни.

Згодом Ємець знову оскандалився словами про людей похилого віку. Він заявив, що держава і бізнес повинні зробити все, аби усі українці мали змогу при потребі отримати тест на коронавірус без жодних проблем. Проте міністр наголосив, що перш за все гроші потрібно витрачати на на живих, а не "мертвих" людей. Останніми він вважає пенсіонерів, старше 65 років.

Ілля Ємець
“Хоч це і прикро, але середня тривалість життя для чоловіків, по-моєму, становить 65 років. Т ому я скажу відверто, що фінансисти, які нам повинні допомагати, починають розраховувати на тих людей, які у нас ще живі. Я не жартую і не лякаю. Я весь час кажу: ви підрахуйте, скільки нам треба виділити фінансів на живих людей, а не на трупи ”.

Декларація Іллі Ємця

Ілля Ємець має нерухомість у Києві та у Рівненській області:

  • земельна ділянка площею 1000 метрів квадратних у столиці;
  • будинок площею 375,5 метрів квадратних у Києві;
  • квартира на 44,6 метра квадратних у Києві;
  • земельна ділянка площею 1890 метрів квадратних у місті Острог.

Що стосується дружини кардіохірурга – Тетяни, то вона має дві особисті квартири у столиці. Окрім того, у її розпорядженні земельна ділянка та житловий будинок у Ялті.

Також у декларації за 2019 рік Ємець вказав, що має готівкою 670 тисяч гривень, 74 тисячі доларів та 57 тисяч євро. Ще майже 500 тисяч гривень, 4 тисячі доларів і 25 тисяч євро міністр тримає у "Приватбанку".

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.