Про це повідомила виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун у Facebook.

Читайте також: Супрун порадила, як уникнути застуди взимку

Вона нагадала, що 1 грудня у всьому світі проходять заходи до Дня боротьби зі СНІДом.

"Сьогодні ми як ніколи близько, щоб подолати одну з найжахливіших епідемій за часів існування людства. СНІД більше не входить в десятку провідних причин смертності. Але досі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей на планеті. Далеко не кожен з них знає про свій статус", – розповіла Супрун.

За її словами, всього ВІЛ-інфікованих українців близько 244 тисяч. Знають про свій статус лише половина оціночної кількості людей, які живуть з ВІЛ.

Зараз в Україні немає проблем з лікуванням – ми першими у Східній Європі переходимо на 100% забезпеченість ліками. Тобто кожен ВІЛ-позитивний українець може отримувати лікування безоплатно! Зараз у подоланні хвороби найважливіше – виявити й привести на лікування всіх, хто живе з ВІЛ, – наголосила Уляна Супрун.

Також міністерка закликала завітайте до найближчого пункту тестування, сама прочедура триває 15 хвилин, безоплатно та конфіденційно. Адреси з місцями для тестування на ВІЛ в Україні можна знайти на сайті AHF Ukraine.

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун
“Швидкий тест на ВІЛ можна пройти і в сімейного лікаря. У наступному році в країну буде завезено більше мільйону високоякісних (точність 99%) тестів як за державні кошти, так за фінансування міжнародних донорів. Не будь дитиною — пройди тест на ВІЛ!”.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.