Вони виявили, що інсулін з останньої версії їхніх пероральних таблеток засвоюється так само ефективно, як і в ін’єкціях.

Також на тему: Знайшли спосіб діагностувати діабет до появи симптомів

Проблема введення інсуліну

Нині люди з діабетом 1 типу зіштовхуються з багатьма незручностями через багаторазові ін'єкції інсуліну. Це змусило науковців шукати альтернативний спосіб введення ферменту.

Найзручніший і найпростіший – прийом таблеток, але раніше з цим виникали проблеми. По-перше, швидкість засвоєння інсуліну з капсул значно повільніша. По-друге, при проходженні через ШКТ втрачається значна частина речовини.

Нові інсулінові таблетки

Але тепер науковці створили таблетки, які розв'язують ці проблеми. Їх не п'ють, а поміщають до рота між яснами та щокою. В результаті препарат не потрапляє у шлунок, а одразу всмоктуючись у кров.

Ці результати показують, що ми перебуваємо на правильному шляху в розробці інсуліну в таблетках, який більше не потрібно буде вводити перед кожним прийомом їжі, покращуючи якість життя, а також психічне здоров’я понад дев’яти мільйонів з діабетом 1 типу в усьому світі,
– розповів автор дослідження Анубхав Пратап-Сінгх.

Дослідження поки провели лише на щурах, але науковці сподіваються, що скоро зможуть випробувати препарат і на людях. Для цього їм знадобиться більше часу, фінансування та співпраці.