Такі результати дослідження оприлюднили вчені Стенфордського університету, пише BBC.
Зазначається, що науковці просканували мозок 59 дітей у віці від 9 до 17 років і з'ясували, що частина мозку, яка відповідає за емоції і емпатію (острівкова доля) має порівняно маленький розмір у дівчат, які пережили травму.
У той час у хлопчиків із важким життєвим досвідом острівкова доля мозку навпаки виявилася більшого розміру, ніж зазвичай.
Таким чином можна пояснити, чому у дівчат частіше, ніж у хлопців виникає посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).
Відповідно до результатів дослідження, хлопчики та дівчата можуть демонструвати протилежні симптоми після травматичної події, а відтак, і лікувати їх, очевидно, треба по-різному.
Дослідницька група зі школи медицини Стенфордського університету також припускає, що дівчата із ПТСР насправді можуть потерпати від надто різкого старіння однієї із частин острівкової долі мозку.
Керівник дослідження, доктор Меган Клабунд каже, що важливо враховувати різні фізіологічні та емоційні реакції хлопців та дівчат на стресові події.
"Важливо, щоб люди, які працюють із травмованими підлітками, враховували статеві відмінності. Наші результати свідчать, що, можливо, хлопці і дівчата можуть мати різні симптоми травми і потребують різних методів лікування", – зазначає науковець.
За словами Меган Клабунд, вчені нині вивчають, як змінюються інші відділи мозку, пов'язані із острівковою долею.
Додамо, що острівкова доля мозку відповідає не тільки за обробку емоцій, але й за розпізнавання сигналів від інших частин тіла.
Читайте також: Як впливає характер малюка на його майбутню особистість