Наразі в Україні є лише 1 кандидат на вакцину, який протягом шести місяців проходив доклінічні випробування на тваринах. Розробкою займається компанія "Діапроф-Мед" разом і з співробітниками Інституту мікробіології. Про це в інтерв'ю журналісту проєкту Зе Інтерв'юер розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Читайте також Скільки людей може померти від коронавірусу в Україні, – невтішний прогноз

За словами Степанова, випробування української вакцини проводити на мишах та кроликах.

На введення антигену, що є українським кандидатом на вакцину, виробляються антитіла. Ми довели, що ці антитіла повністю ідентичні тим, які є в організмі людини, що перехворіла на коронавірус,
– зазначив Степанов.

Очільник МОЗ зауважив, що наступним етапом є клінічні випробування, для цього треба виготовити 100 тисяч дозвакцини.

Україна може отримати свою вакцину через рік після проходження всіх трьох стадій випробувань,
– заявив Степанов.

Що відомо про українську вакцину

  • Науковці розробляють нуклеокапсидний білок вірусу SARS-CoV-2 генно-інженерними методами. Тобто беруть білок коронавірусу і вставляють його в бактерію, яка потім його синтезує. Згодом цей білок науковці вводили тваринам і спостерігали за їхньою імунною відповіддю.
  • В Україні немає технічних можливостей для подальшої роботи над вакциною. За словами одного з розробників вакцини Михайла Фаворова, для подальших експериментів з живим вірусом вчені домовляються з Туреччиною, адже там є необхідні лабораторії 4-го класу біозахисту. В Україні таких лабораторій немає і вони аж ніяк не можуть з'явитися скоро.