Сценарії розгортання подій та кількості жертв

Про це свідчить моделювання Київської школи економіки (КШЕ). Дослідники розглянули три сценарії дії карантину вихідного дня.

Читайте також Кожні 17 секунд від коронавірусу помирає 1 людина в Європі: дані ВООЗ

  • Зелений сценарій – найоптимістичніший та на нашу думку малоімовірний у теперішніх умовах. Він прогнозує 17 тисяч смертей при умові негайного введення локдауну по всій території України.
  • Жовтий сценарій, 26 тисяч смертей, можливий при умові, що карантин вихідного дня спрацює.
  • Чорний сценарій – 33 тисяч смертей від COVID-19 – якщо чинний карантин не спрацює.

Критичне навантаження на лікарні можливе в грудні 2020 року,
– зауважив Юрій Ганиченко, старший дослідник департаменту економіко-політичних досліджень Київської школи економіки.

Система тестування виведена з ладу

За словами керівника КШЕ Павла Ковтонюка, Україна не контролює поширення вірусу та ледве встигає діагностувати випадки пацієнтів, які вже перебувають в лікарнях.

Щоб взяти під контроль поширення COVID-19 при 11 тисяч випадків на добу слід проводити 220 тисяч ПЛР-тестів щодня. Теперішній рівень тестування — в середньому 40 тисяч ПЛР-тестів на добу — достатній для контролю ситуації при 2 тисяч нових випадків,
– йдеться у звіті Ковтонюка.

Що важливо розуміти, так це те, що польові госпіталі не вирішать нестачу реанімаційних ліжок для пацієнтів з COVID-19 в Україні.

У КШЕ пояснили, що вони можуть або допомогти ізолювати хворих з легким і середнім перебігом хвороби від здорових людей (у Китаї), або успішно приймати пацієнтів, які вже одужають, тобто не в критичному стані.

В Україні ж не вистачає саме реанімаційних ліжок з підведеним киснем та ліжок у відділеннях інтенсивної терапії.