Аутизм – це розлад нервової системи, який залишається маловивченим, попри стрімке зростання кількості пацієнтів. Причини постійного зростання кількості людей з діагнозом аутизм включають зміни в діагностичних критеріях.
Також на тему: Вплив алкоголю на мозок: нові дані
Вплив вірусів на ДНК
Аутизм тісно пов’язаний з генетичними факторами та може бути спричинений аномаліями в структурі ДНК, такими як коливання кількості копій. Тваринні моделі, особливо миші, часто використовуються в дослідженнях для вивчення патології.
У геномі людини є фрагменти стародавніх ретровірусів – приблизно 8% ДНК. У більшості випадків вони не впливають на стан організму, але іноді можуть відігравати роль у деяких процесах. Вона вивчена поки що мало, закрити прогалини вирішили генетики з Університету Кобе.
Віруси могли викликати аутизм
Вони вивели дві лінії мишей – різні, але споріднені. Їх назвали BTBR/J та BTBR/R. Частина тварин мала ідіопатичний аутизм – невідомо, з яких причин він виникає.
Гризунам просканували мозок і знайшли у двох груп структурні відмінності в 33 областях. Найбільші – у мозолистому тілі. Це пучок нервів, що з'єднує півкулі мозку. У мишей BTBR/R виявили більше активних вірусних вставок у ДНК, ніж у родичів без аутизму.
Генетикам потрібні додаткові дослідження, щоб точно встановити, як активація цих областей у геномі впливає на схильність до аутизму. Це допоможе розробити нові способи терапії.