Вакцини можуть з'явитися в обігу до Різдва, тобто 25 грудня

Надати в обіг вакцини готові 2 компанії – Pfizer та Moderna, про це заявив міністр охорони здоров'я США Алекс Азар в ефірі телеканалу CBS. За його словами, наразі чекають дозволу на застосування вакцини, пише DW.

Читайте також Вакцину Pfizer вже почали розповсюджувати по світу, – WSJ

Очікують, що вакцина від Pfizer отримає дозвіл Управління з санітарного нагляду США (FDA) під час засіданні 10 грудня.

Отже, ми розраховуємо, що обидві ці вакцини вийдуть в обіг і стануть доступними до Різдва,
– зазначив Азар.

Вакцина компанії Moderna – друга в черзі на схвалення. У FDA повідомляли, що проведуть розгляд заявки компанії Moderna на екстрене використання її вакцини від коронавірусу – 17 грудня.

До теми Вакцина від Moderna ефективна на 100% проти важкої форми коронавірусу: заява компанії

Постачання вакцини до різних штатів контролюватиме федеральний уряд, а от розподілом на місцях вже опікуватимуться губернатори.

Що відомо про готовність вакцини для масової вакцинації

  • BioNTech і Pfizer першими заявили про ефективність вакцини проти коронавірусу, її назва – BNT162b2. Спершу ефективність вакцини становила 90%, потім показник змогли підвищити до 95%. В дослідженнях взяли участь понад 40 тисяч людей.
  • Moderna оголосила, що її вакцина проти COVID-19 ефективна на 94,5%. До випробувань залучили понад 30 тисяч учасників у США. Серед добровольців – люди, яким за 65, та представники різних національностей.
  • Обидві вакцини створені на основі технології mRNA(матрична РНК): суть їх дії полягає в продукції білків, які схожі з білками вірусу і здатні викликати імунну відповідь.
  • Щодо ціни на вакцину, то ціна за дозу вакцини компанії Moderna буде близько 38 доларів – набагато вище, ніж Pfizer – 20 доларів.