Дослідники виявили, що переваги медикаментозного лікування переважають недоліки. Вчені шведського Каролінського університету, про яких пише Eurek Alert, пояснили, як ліки проти шизофренії насправді діють на організм людини.

Читайте також: Вчені встановили, хто найчастіше страждає від шизофренії

Тривалість життя людей, які страждають від шизофренії, на 10-20 років нижча ніж у людей, які не страждають розладом. Досі в цьому звинувачували тривалий прийом антипсихотичних препаратів. Однак, тепер вчені заперечують такі уявлення.


Медикаментозне лікування шизофренії насправді не знижує тривалість життя/Фото:Unsplash

Шизофренія – що це?
Психічне захворювання з тривалим хронічним прогредієнтним перебігом. Воно супроводжується роздвоєнням психічних процесів та змінами особистості, що наростають.

Як проводили дослідження

Дослідники проаналізували дані 62 000 жителів Фінляндії з діагнозом "шизофренія". Середній період спостереження за кожним з них склав 14 років.

Виявилося, що ризик госпіталізації внаслідок не психічного захворювання був однаковим як в період приймання антипсихотичних ліків, так і поза ним.

Разом з тим, вірогідність смерті була значно вищою, якщо пацієнти не приймали ліки.

Фахівці пов'язують це з тим, що терапія знижує артеріальний тиск та тривожність.

Постійний прийом антипсихотичних речовин при шизофренії несе більше переваг, ніж ризиків,
– резюмують вчені.

Лікарі не розуміють причин виникнення шизофренії. Відомо, що захворювання часто є спадковим. Шизофренію не можливо вилікувати, однак спеціальна терапія та ліки допомагають приглушити симптоми. Характерні ознаки розладу вперше проявляються у 20-30 років.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.