Це унікальне дослідження у світі
Українські вчені провели власне дослідження щодо прогнозування перебігу коронавірусної хвороби. Про результати дослідження розповів завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця Віктор Досенко.
До теми Чи можна заразитися 2 штамами коронавірусу одночасно: нові дані та розшифрування геному
За його словами, вчені з’ясували, що під час COVID-19 лейкоцити крові, такі як нейтрофіли, можуть викидати своє ядро (ДНК) у позаклітинний простір.
Як працювали науковці
За словами вченого, в межах дослідження проаналізували 80 проб крові пацієнтів, які перебували у стані звичайної, середньої важкості, але мали найвищий ризик важкого перебігу захворювання.
Вчений розповів, що це потрібно для того, щоб зменшити рівень позаклітинної ДНК і зумовлене ним ушкодження клітин легень.
Важливо пам'ятати, що вірус SARS-CoV-2 слугує спусковим гачком, який запускає процес аутоагресії і, як наслідок, автодеструкції (саморуйнування) в людському організмі,
— зауважив Досенко.
Зауважимо, що коронавірусна хвороба у кожного окремого пацієнта може розвиватись з різними проявами.
Наразі єдиним доведеним способом уникнути ускладнень та зменшити ризики госпіталізації чи навіть смертності – є вакцинація препаратами, які пройшли 3 етапи клінічних досліджень та затвердженні відповідними органами, зокрема ВООЗ, FDA, Міністерством охорони здоров'я. Серед таких вакцин – Pfizer, Sinovac, Novavac, AstraZeneca. Усі 4 виробники очікують в Україні, наразі вакцинація триває препаратом AstraZeneca.