Немає якісних клінічних доказів того, що ромашка корисна для лікування будь-якого захворювання, пише The National Center for Complementary and Integrative Health.

Також на тему: Чи потрібно пити активоване вугілля перед вживанням алкоголю

Огляд 2019 року, який вивчав безпеку й ефективність застосування ромашки при різних тривожних станах і безсонні, показав, що ромашка ніяк не впливає на занепокоєння і безсоння.

Дослідження про вплив фітопрепаратів, в тому числі й ромашки, на шлунково-кишкові розлади у дітей та підлітків також не підтвердили ефективність рослини при лікуванні.

Крім застосування в народній медицині, ромашка – це поширена харчова добавка, її часто додають в чай ​​або інші напої. При такому використанні вона теж не принесе користь для здоров'я.

Побічна дія ромашки

  • у деяких людей може бути алергічна реакція на ромашку. Особливо обережними потрібно бути тим, у кого є алергія на споріднені рослини: амброзію, хризантеми, чорнобривці або маргаритки;
  • побічні ефекти хоч і виникають рідко, але можуть включати нудоту і запаморочення;
  • взаємодія ромашки з ліками може викликати небажані ефекти. Наприклад, повідомлялося про взаємодію між ромашкою і циклоспорином (ліками, яке дають пацієнтам після пересадки органів, щоб їх тіло не відторгнуло трансплантат), варфарином (розріджувачі крові). Тому, якщо ви приймаєте харчові добавки з ромашкою, про це слід повідомити лікаря при призначенні будь-яких ліків. А також уважно читайте інструкції до добавок і ліків.