Загадкова пневмонія в Аргентині

Міністерство охорони здоров'я провінції Тукуман оголосило про чотири випадки смерті 3 вересня, всі вони трапилися клініці Сан-Мігель-де-Тукуман. Загалом 11 людей були інфіковані загадковим захворюванням легенів. Симптоми включали блювоту, високу температуру, діарею та болі в тілі.

Також на тему: Зміни клімату підвищують ризик виникнення нових епідемій та пандемій

За словами офіційних осіб, п'ятою жертвою інфекції став 64-річний чоловік із супутніми захворюваннями. З шести інших заражених людей, троє залишаються в лікарні, а інші перебувають під наглядом лікарів вдома, сказав Луїс Медіна Круз, міністр охорони здоров'я Тукуману.

Місцева влада повідомила, що перевіряє систему водопостачання та кондиціонування клініки. Оскільки аргентинська лабораторія ідентифікувала захворювання, як хворобу легіонерів після виключення COVID-19, грипу та хантавірусу.

Що відомо про хворобу легіонерів

Хворобу вперше зареєстрували на з'їзді групи ветеранів Американського легіону в Сполучених Штатах у 1976 році, вона була пов’язана із забрудненою водою та системами вентиляції.

Захворювання характеризується враженням легенів, протікає, як тяжка пневмонія з високою летальністю (від 5 % до 10 %). Легкі форми (лихоманка Понтіак) схожі на респіраторну вірусну інфекцію з короткочасною гарячкою до 2 – 5 діб, сухістю та болем у горлі.