Такого висновку фахівці прийшли, провівши експеримент за участю дітей зі 100 сімей, в які мають собак, пише medicalxpress.

Також на тему: Як саме стрес руйнує наше здоров'я

Науковці пояснили, що те, як діти вчаться справлятися зі стресом, істотно впливає на їх сприйнятливість до стресу в майбутньому.

Як відбувалось дослідження

В ході експерименту дітям у віці від 7 до 12 років запропонували виконати кілька завдань, пов'язаних з виступом на публіці та усному рахуванню. Відомо, що такі завдання викликають відчуття стресу і підвищують рівень гормону стресу – кортизолу.

Всіх дітей випадковим чином розподілили в три групи: діти з першої групи справлялися зі стресом самостійно, дітей з другої групи підтримував один з батьків, а з третьої – їхній собака, яка була поруч.


Собаки допомагають дітям побороти стрес / Фото Unsplash

Собака допоможе дітям побороти стрес

Найкращими ліками проти стресу виявилося саме присутність собаки. Самі діти повідомляли, що їм було набагато легше, якщо з ними в момент виконання завдання була собака, навіть легше, ніж якщо їх підтримували мама або тато.

Згідно з результатами аналізу зразків слини, рівень кортизолу знижувався більше, при щільніше взаємодіяли дитина і собака. Якщо вихованець бігав навколо і не наближався до дитини – був більший стрес, ніж якщо собака сиділа поруч, і її можна було погладити або обійняти в будь-який момент.