Останній випадок очікує на результати лабораторного дослідження. Випадки зафіксовано на Київщині, Миколаївщині, Вінниччині, Львівщині та Закарпатті.

Більше про захворювання: Правець: симптоми та причини важкої хвороби

Як можливо інфікуватися правцем?

Інфікуватися спорами бактерій Clostridium tetani – збудником правцю, він живе у ґрунті й потрапляють всередину організму людини через різні ушкодження шкіри, навіть звичайні порізи. можна в будь-якій точці планети. Запобігти захворюванню можна вчасною вакцинацією в дитинстві та системною ревакцинацією через кожні 10.

Симптоми правця
Симптоми правця

Протягом останніх трьох років кількість вакцинованого населення зростає. Так, у 2016 році охоплення щепленнями від правцю дітей до одного року складало лише 21%, тоді як у 2018 році цей показник сягає 69,3%.

Проте колективного імунітету від правцю бути не може – захисту потребує кожна людина! Від людини до людини це захворювання не передається.

Коли робити щеплення?

Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики правця необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація.

Коли робити щеплення
Коли робити щеплення

Надалі доросла особа повинна кожні 10 років ревакцинуватися вакциною АДП-М, яка формує імунітет проти дифтерії та правця. Вакцинація за Календарем профілактичних щеплень для дітей та ревакцинація дорослих проводяться за державні кошти.

Чому не варто вірити антивакцинальникам: 10 фактів про користь щеплень

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.