Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує приділяти фізичним вправам не менш 30 хвилин в день або 150 хвилин в тиждень. Вчені з США і Великобританії вирішили перевірити, наскільки ці рекомендації допомагають знизити ризик ранньої смерті.

Також на тему: Небезпечна робота: які хвороби може викликати сидячий спосіб життя

Вони провели огляд шести досліджень, в яких аналізувалася фізична активність 130 тисяч осіб, за станом здоров'я яких стежили від 4 до 14 років.

Скільки часу потрібно займатись спортом

Результати частково підтвердили висновки експертів ВООЗ: 30 хвилин щоденних фізичних вправ (наприклад, зарядки) знижують ймовірність передчасної смерті на 80%. Але тільки для тих щасливчиків, які проводять в сидячому положенні менше 7 годин на день. Людям, які сидить за робочим столом 11 – 12 годин, фізична активність в такому обсязі практично не має ефекту.

Іншими словами, вам недостатньо поставити "галочку" в списку повсякденних справ, щоб зберегти своє життя. Якщо ви проводите багато часу в сидячому положенні, вам потрібно більше активності, ніж 30 хвилин вправ,
– заявили автори огляду.

Що робити, якщо бракує часу

Якщо немає можливості приділяти більше часу фізичній культурі, вчені рекомендують додати легку активність протягом 4-5 годин – наприклад:

  • справи по дому;
  • ігри з дітьми;
  • прогулянка з собакою;
  • покупки в магазині.

Ці буденні заняття в поєднанні з вправами допомагають знизити ризик передчасної смерті на 30%.