Журналістка Анна половину свого робочого дня проводить сидячи за комп'ютером. Дівчина зізнається, часто через завантаженість не може навіть очі від монітора відвести.

Читайте також: Необхідний білок та кальцій: як змінювати раціон з віком

"Зважаючи на завдання, робочий день буває різний. Буває, що і по 5-6 годин ти сидячи. Якщо в тебе горить дедлайн, колеги мене зрозуміють, то ти не встаєш. В мене один раз так було, коли писала один сюжет, потім одразу інший сюжет, в мене не було навіть можливості ні поїсти, ні щось випити", – розповіла журналістка Анна Брикова.

Повідомила, що під кінець робочого дня відчуває біль у м'язах. "В мої 25 років вже, в принципі і спина болить, і ноги болять. Хоча так немає бути", – додала журналістка.

Майже по вісім годин щодня українці сидять за своїм робочим столом. І це неабияк шкодить здоров'ю

Коли людина приймає сидяче положення тривалий час, то в неї переростягнуті м'язи спини. Особливо, якщо вона сидить за комп'ютером і не тримає поставу. У неї перенапружені грудні м'язи та дельта-подібні м'язи. Переростягнута передня поверхність стегна та скорочена задня,
– пояснив тренер Сергій Путсов.

"Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що люди, які більше свого часу проводять сидячи за робочим столом або просто недостатньо рухаючись, вони на 20-30% ризикують більше захворіти", – повідомила фахівець з професійного здоров'я та травматизму Антоніна Загроцька.

Сидяча робота
Сидяча робота

У людей, які ведуть малорухливий спосіб життя посилюється тривожність, уповільнюється обмін речовин та слабшають м’язи.

Недостатній рівень активності може привести до надлишкової ваги, до таких серйозних захворювань, як судинні захворювання і навіть рак,
– повідомила фахівець з професійного здоров'я та травматизму Антоніна Загроцька.

Та рецепт, як цьому запобігти, простий: кілька легких фізичних вправ. Робити їх можна навіть біля свого робочого місця. Головне не забувати повторювати їх кожні пів години. Додати ще коротку прогулянку у найближчому парку і ані болі у спині, ані інші офісні недуги страшними не будуть. Психологи ж кажуть, що руханки усім колективом ще й допоможуть подолати стрес.