Постачання в Україну вакцини проти коронавірусної хвороби передбачене програмою COVAX (міжнародна організація, яка має на меті забезпечити доступу до ефективної вакцини від коронавірусу для всіх країн). Про це розповів під час брифінгу головний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляє 24 канал.

Читайте також Науковець розповів про ймовірну ціну вакцини проти COVID-19

За словами Ляшка, Україна отримає ту кількість доз, яка дорівнює 20% населення.

Віктор Ляшко – заступник міністра МОЗ
“Мова йде про максимум 8,5 млн доз. Перший транш ми очікуємо в розмірі 3% – це 1 мільйон 250 тисяч доз. Найближче засідання COVAX буде 19 листопада, коли стане відомо про орієнтовані дати поставки”.

До слова, раніше Ляшко розповів, що Україна увійшла до переліку тих країн, які можуть отримати майбутню вакцину проти коронавірусу за спеціальною ціною.

Цікаво У ВООЗ розповіли, скільки людей потрібно вакцинувати від COVID-19, щоб зупинити пандемію

Хто пріоритетно отримає вакцину проти COVID-19 в Україні

  • Професійні групи ризику – лікарів, представників силових структур та вчителів.
  • Літні люди (група населення з найвищою летальністю внаслідок COVID-19). Серед цієї вікової групи пріоритетність матимуть люди з супутніми хронічними патологіями.
  • До слова, американська компанія Pfizer спільно з німецькою BioNTech завершили третій етап тестування вакцини проти коронавірусу, а Єврокомісія 11 листопада підписала з ними контракт на закупівлю 300 мільйонів доз вакцини.
  • Препарат назвали BNT162b2. Як він діє, про плюси та мінуси вакцини – читайте у статті 24 каналу.