Люди з синдромом Аспергера мають обмежене коло інтересів і не змінюють моделі своєї поведінки. Попри те, що зараз діагноз синдрому Аспергера вже не використовується та відноситься до високофункціонального аутизму, безліч раніше діагностованих людей все ще ідентифікують себе як "Аспі".
Читайте також: Як правильно виховувати дітей з аутизмом
Люди з цим синдромом стикаються з багатьма труднощами у соціумі, їм доволі важко серед людей, адже їх мало хто розуміє. Проте це не заважає людям "Аспі" побудувати кар'єру, створити сім'ю та прожити щасливе життя. Найголовніше – знайти русло, у якому ця людина буде розвиватись. Завдяки хорошому лікуванню можна запросто прикрити слабкі місця людини "Аспі", оголивши перед соціумом лише сильні сторони.
Синдром Аспергера: ознаки у дорослих та дітей
- Важко знайти друзів;
- Обмежене коло інтересів, яке межує з одержимістю;
- Проблеми з емпатією;
- Обмежене використання міміки, жестів та тіла;
- Людина розмовляє лише з тим, з ким комфортно, а з іншими мовчить;
- Діалог перетворюється на монолог цієї людини, і вона не розуміє, що інший хоче щось сказати чи піти;
- Неузгоджені рухи або незграбність;
- Можлива тривога та депресія;
Чи можна вилікувати цей синдром?
Когнітивна поведінкова терапія здатна допомогти вирішити тривогу, а також інші особисті проблеми. Заняття, які навчають соціальних навичок, допомагають таким людям у спілкуванні та розумінні соціуму. Фізична терапія виправляє координацію, а заняття з логопедом мають змогу надати людям "Аспі" контроль над голосом.
Окрім того, психоактивні лікарські засоби можуть допомогти впоратися з нав’язаною тривожністю, депресією, дефіцитом уваги та гіперактивністю (СДУГ).
Сильні сторони людей з синдромом Аспергера
- Цілеспрямованість та наполегливість;
- Проникливість та індукція;
- Увага до деталей;
- Скрупульозність;
Синдром Аспергера та відомі люди
- Енді Воргол;
- Білл Гейтс;
- Сер Ентоні Хопкінс;
- Ганс Крістіан Андерсен;
- Тім Бертон;
- Льюїс Керролл;
- Чарльз Дарвін;
- Альберт Ейнштейн;
- Томас Джефферсон;
- Стів Джобс;
- Стенлі Кубрик;
- Мікеланджело;
- Вольфганг Амадей Моцарт;
- Сер Ісаак Ньютон;
- Нікола Тесла;
Люди з синдромом Аспергера виважені, непохитні та рішучі люди. Вони не здатні розсіюватись на дрібниці та зазвичай займаються тим, що у них виходить найкраще. Можливо, вони не такі позитивні у спілкуванні, проте їх самовіддачі і здатності йти до мети можна лише позаздрити.
Деякі дослідники стверджують, що цей синдром варто розглядати, як пізнавальний стиль, а не розлад, і що його слід вилучити зі стандартного посібника діагностики та статистики, так само як і вилучили гомосексуальність.
Вони кажуть, що навіть якщо у соціальному світі немає великої користі від такої скрупульозності, проте у світі математики, обчислювальної техніки, каталогізації, музики, лінгвістики, інженерії та науки такий погляд на деталі веде лише до успіху, а не до невдачі.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.