Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Стипанов, пише 24 канал.

Також на тему: Буде соціальний колапс: чим загрожує зрив медреформи

Він зазначив, що виплати збільшили через інфляцію.

Максим Степанов
“Цього року сума становить 600 грн, у наступному році ми заклали 710 грн. Ми підвищили цей тариф. Його не підвищували два роки і з урахуванням індексу інфляції, коефіцієнтів інфляції ми підвищили цей тариф”.

За словами міністра, також впроваджують коригувальні коефіцієнти, крім кількості пацієнтів, з якими підписує декларацію лікар.

Це пацієнти з гіпертонічною хворобою, цукровим діабетом або з іншими захворюваннями, робота лікаря в гірських районах. Також через коефіцієнти ми вимагатимемо максимальної якості надання допомоги сімейними лікарями. У нас є відповідні критерії, наприклад супровід імунізації. Також ми заклали суму за ведення на амбулаторному рівні хворих на туберкульоз,
– додав Степанов.

Реформа первинної ланки медицини

Перший етап реформи розпочався у 2018 та торкнувся первинної ланки, на яку велика надія, тому що на цьому рівні до 90% медичних проблем з хворим будуть вирішуватися сімейним лікарем.

Навіть критики медреформи визнали, що зміни, які відбулися за Уляни Супрун з первинкою є позитивними та пішли на користь пацієнтам і лікарям. Перші змогли самостійно обирати спеціаліста, а другі отримали гідну оплату праці.

Також реформа створила здорову конкуренцію, яка змушує лікарів підвищувати кваліфікацію, щоб мати більше пацієнтів, тому що більше пацієнтів – вища заробітна плата. На початок 2020 року декларацію з сімейними лікарями підписали понад 29 мільйонів українців.