Така пам'ять також дозволяє усвідомлено повертатися до спогадів, передає NAced Science.
За даними дослідження, навіть інтенсивна фізична активність не захищає мозок від наслідків довгої нерухомості. Сидячий спосіб життя також пов'язують з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань та ожиріння.
Читайте також: "Сова" чи жайворонок": вчені розповіли, у кого вищий ризик померти раніше
У першому етапі досліджень про вплив способу життя на пам'ять опитали 35 людей віком від 45 до 75 років. В опитуваних не було проблем симптомів деменції (слабоумства), неврологічних розладів, а також травм голови і хімічних залежностей.
Люди розповіли вченим, скільки годин на день у середньому вони проводять сидячи, а скільки часу присвячують активному відпочинку. Після чого опитувані пройшли обстеження методом магнітно-резонансної томографії.
Дослідники виявили зв'язок між кількістю годин, які люди провели в сидячому положення та зменшення медіальної частини скроневої частки кори великих півкуль головного мозку. Зміни торкалися основи гіпокампу, одна з перших зон мозку, яка вражає хвороба Альцгемера, енторінальної кори і парагіпокампальної звивини.
До слова, американські науковці з Університету Флориди довели, що люди з високим інтелектом віддають перевагу малоактивному способу життя.