Омікрон не викликає постковідний синдром

Швейцарське дослідження показало, що медичні працівники, інфіковані першими штамами коронавірусу, на 67% частіше повідомляли про симптоми тривалого COVID-19, ніж ті, хто не хворів на COVID-19.

Також на тему: Коли закінчиться пандемія коронавірусу: нові прогнози ВООЗ

Однак медики, чиє перше зараження було варіантом Омікрон, не частіше повідомляли про тривалі симптоми COVID, ніж ті, хто ніколи не хворів на COVID-19. Дослідження також виявило, що зараження Омікрон після перших штамів коронавірусу також не несе більшого ризику постковідного синдрому.

Довгий COVID – це серйозна проблема громадської охорони здоров’я, яка супроводжується тривалою, іноді виснажливою хворобою, обмеженими можливостями лікування та невизначеним результатом. Однак більшість даних про це надходить від осіб, які заразилися COVID-19 відносно на початку пандемії, до появи варіанту Омікрон,
– розповів авторка дослідження Керол Страм.

Як відбувалося дослідження

Вчені проаналізували дані 1201 медичного працівника із середнім віком 43 роки з 9 національних мереж охорони здоров'я.

Учасники, яких було набрано з червня по вересень 2020 року, проходили регулярне тестування на COVID-19 (мазки з носоглотки та тести на антитіла) та надавали інформацію про свій вакцинальний статус.

Протягом року учасники заповнювали онлайн-анкети. У них було 18 симптомів, серед яких найпопулярніші:

  • втрата нюху або смаку;
  • втома та слабкість;
  • виснаження;
  • випадіння волосся.

Анкета також охоплювала рівень втоми. Середній час спостереження за інфекцією типу SARS-CoV-2 становив 18 місяців. Однак 429 медичних працівників, в яких виявили Омікрон, не повідомляли про тривалі симптоми хвороби. Рівень втоми також був незначний, як в учасників контрольної, неінфікованої групи.

Що відомо про постковідний синдром  Інфографіка 24 каналу
Що відомо про постковідний синдром / Джерело: medRxiv / Інфографіка 24 каналу