Люди, які страждають від цього недугу, живуть на 10-12 років менше, ніж ті, які не мають шизофренії, пише Molecular Psychiatry. До прикладу, деякі ліки пов’язують з набором маси тіла та підвищеним ризиком цукрового діабету.

Читайте також: Вчені встановили, хто найчастіше страждає від шизофренії

Вчені з Лондона відібрали 165 статей, присвячених первинному психотичному епізоду (ППЕ) – різні порушення психічних функцій у пацієнтів, які раніше не зверталися до лікаря-фахівця. ППЕ може включати галюцинації, "голоси", марення і порушення поведінки, що не піддаються контролю.

Науковці провели дослідження методом "випадок-контроль": порівняли порушення роботи декількох систем організму у пацієнтів з ППЕ і контрольної групи людей без нього. Дослідники брали до уваги два типи порушень: розлади центральної нервової системи і відхилення від норми в роботі інших систем – серцево-судинної та імунної.



З'ясувалося, що у пацієнтів з ППЕ всі ці порушення зустрічалися частіше, ніж у контрольної групи. Величина ефекту (effect size) виявилася приблизно однаковою для розладів функцій мозку і інших органів тіла. Такий зв'язок знайшли і у тих, хто ще не почав вживати ліки проти шизофренії.

Тому вчені переконані, що шизофренію слід розглядати як захворювання, що вражає все тіло пацієнта, а не тільки його нервову систему.

До слова, життя у великому місті супроводжується постійними перегонами за успіхом – бути кращим, заробляти більше. А разом з заторами, поїздками у переповненому громадському транспорті та іншим може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям.

Що таке шизофренія? Це психічне захворювання з тривалим хронічним прогредієнтним перебігом. Воно супроводжується роздвоєнням психічних процесів та змінами особистості, що наростають.