Про це пише виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.
Читайте також: Супрун спростувала міф про єдину мову жестів
Особливо небезпечний цей синдром тривоги щодо здоров’я або health anxiety тоді, коли людина цілком здорова та не має проблем.
Люди, що страждають на цей синдром, постійно переживають за свій стан здоров’я. Звичні симптоми, як-от от біль в горлі чи підвищення температури, вони можуть сприймати як симптом небезпечної хвороби.
Чим небезпечна тривога щодо здоров’я або health anxiety
Через що вони здають аналізи, проходять багато обстежень, самі собі призначають діагноз, шукають інші симптоми в інтернеті. Іноді доходить до того, що люди не звертаються до лікарів та приймають таблетки через відгуки або поради інших некомпетентних людей.
За даними вчених, надмірна тривога і стрес підвищують ризики появи реальних хвороб, наприклад, серцево-судинних захворювань. А додатковий стрес впливає на появу шкідливих звичок: люди стають схильні до харчування шкідливою їжею чи переїдання, більше курити та вживати алкоголь.
Щоб уникнути надмірної тривоги, Супрун радить:
1. Вести щоденник
Записуйте у ньому все, що ви відчуваєте. Це допоможе тверезо проаналізувати ситуацію та зрозуміти, які проблеми варті уваги.
2. Не шукати інформацію в інтернеті, а проконсультуватися з лікарем
Супрун радить не заходити спеціально на ресурси, щоб перевірити наявні симптоми. Найкраще заблокувати ці сайти і таки звернутися по допомогу до лікаря за потреби.
3. Не ставити діагноз самостійно
Існують наукові дослідження, які вказують, що лікарі діагностують у 2 рази краще, ніж онлайн ресурси, які для цього створені. Тому Супрун радить утриматися від пошуку захворювання.
4. Відволіктись на інші справи
Лікарі радять прогулятися, піти в зал, щось почитати чи зустрітися з друзями. Тобто зробити все, щоб відволіктися від надуманих симптомів та хвороб.
5. Обрати сімейного лікаря
У випадку, якщо ви цього не зробили. Фахівець зможе стежити за вашим здоров’ям та вбереже вас від непотрібних аналізів чи оглядів.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.