Цю думку спростувала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.
Читайте також: Які щоденні речі "вбивають" психічне здоров'я
Мова жестів – це повноцінна та складна система комунікації, яка має свою історію та специфічну побудову речень, яка відрізняється для кожної країни.
Насправді ж у світі існує 150 національних мов жестів та стільки ж жестомовних діалектів.
Існує 150 національних мов жестів
Здебільшого назви мов жестів створюються за територіальним принципом (наприклад, у США, Великій Британії та Австралії використовується не англійська, а американська, британська та австралійська жестові мови відповідно, до того ж вони не схожі одна на одну).
Люди з порушенням слуху в Україні спілкуються українською жестовою мовою (УЖМ). Часто лише між собою, адже більшість українського інформаційного простору не залучено до жестової мови.
Люди з порушенням слуху в Україні спілкуються українською жестовою мовою (УЖМ)
В Україні існує проблема відсутності супроводу жестовою мовою, нестача кваліфікованих перекладачів, відсутність у системі освіти навчання для дітей з порушенням слуху.
Супрун зазначила, що в Інтернеті є багато ресурсів, які допоможуть познайомитися з жестовою мовою, наприклад, словник, де можна побачити переклад будь-якого слова на жестові мови різних країн.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.