Про це пише прес-служба Міністерства охорони здоров'я на сторінці у Facebook.

У МОЗ зазначили, що про популярність гомеопатії свідчать майже 20 мільярдів доларів щорічного прибутку з продажів гомеопатичних препаратів.

Читайте також: Як виховати дітей здоровими і щасливими: 9 порад для батьків​

Часто після багаторазового розведення (один з принципів гомеопатії) у препараті не залишається жодних ознак початкової діючої речовини, навіть на рівні молекул. Тож піклуйтесь про своє здоров'я та довіряйте лише доказовій медицині,
– додали у відомстві.

Зазначимо, гомеопатія – це вид альтернативної медицини, ключовим принципом якої залишається підхід "подібне лікується подібним".

Тобто, для лікування хвороби використовують надзвичайно малі дози розведеної речовини, яка провокує симптоми, ідентичні до симптомів цієї ж хвороби – тут має спрацювати метод "клин клином".

Науковці називають гомеопатію видом шахрайства, адже ці пігулки не містять активних інгредієнтів, щоб вилікувати ту чи іншу недугу.

Гомеопатія, швидше, працює так як плацебо (речовини, що застосовуються при клінічному випробуванні ліків для виключення психотерапевтичного ефекту).

Читайте також: Як зміцнити імунітет в період міжсезоння: корисні поради

Ступінь вияву ефекту плацебо залежить від схильності людини до навіювання і віри в те, що воно допоможе під час "лікування". Зі слів вчених, щось подібне відбувається і з гомеопатією – людина вірить, що розведені "ліки" їй допоможуть.

Тож чим викликана така популярність гомеопатії і чому вона може бути небезпечною – далі дивіться у відео.

Що таке гомеопатія і чим вона може бути небезпечна – відео