Найбільш важливою частиною кожної дієти для втрати ваги є створення дефіциту калорій – коли ви споживаєте менше калорій, ніж ваше тіло спалює (або спалюєте більше калорій, ніж ви споживаєте), передає Сosmo.

Читайте також: Як схуднення може спровокувати раптову смерть

Коли ви створюєте дефіцит калорій – організм отримує енергію або паливо з накопиченого жиру, який є у стегнах, животі та інших частинах тіла.

1. Постійний дефіцит – це спосіб, до якого всі звикли. Наприклад, якщо ваша норма схуднення – 1500 калорій на день, то достатньо лише цього і дотримуватись, постійно контролюючи кількість спожитого.

2. "Зиг-заг" калорійності – цей метод передбачає чергування днів високого і низького споживання калорій. Тобто якщо порахувати середню кількість калорій за тиждень, то вийде тих же 1500 калорій вдень. Такий метод дає більше свободи і дозволяє іноді відпочивати від підрахунків.

3. Режим вихідного дня – такий метод дефіциту калорій допоможе, якщо у вас заплановане свято чи просто зустріч з друзями. Тобто ви дотримуєтеся 4 дні на тиждень меню з обмеженою калорійністю, а 3 дні можете їсти майже все, що забажаєте. Середня кількість калорій за тиждень знову коливатиметься у межах 1500 калорій на день. Метод рекомендують у випадку екстреного способу, якщо на раптом заплановано якесь святкування.

Всі три методи дефіциту калорій мають в основі принцип дотримання однієї і тієї ж кількості калорій. Кожен з методів допоможе спалити однакову кількість жиру.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.