Ось кілька випадків, коли необхідно турбуватися про це, пише Cosmo.

1. Ризик руйнування печінки значно підвищує алкогольна залежність. Проте серед інших симптомів – надмірна вага. На це також впливають підвищений холестерин, гіпертонія, діабет 2 типу, резистентність до інсуліну, вірусний гепатит.

Читайте також: Дослідники з США розкрили несподівану небезпеку вживання алкоголю

2. Проблеми з печінкою розпочинаються тоді, коли вона стає перенавантаженою. Згідно з нормами, у цьому органі взагалі не повинно міститися жиру. Проте зловживання алкоголем та калорійними продуктами сприяють накопиченню жиру. До того ж, людина цих змін просто не відчуває. Внаслідок цього здорові клітини заміщуються рубцевими і виникає цироз.

3. Під час пошкодження печінки біль не відчувається, оскільки у цьому органі немає нервових закінчень. Симптоми, які людина відчуває, проявляються на останніх стадіях цирозу – слабкість, втома, втрата апетиту.

4. Для того, щоб зрозуміти, чи людина є в групі ризику, необхідно вирахувати скільки алкоголю споживає особа та зміряти обсяг талії.

Рекомендована норма алкогольних напоїв у день – 2-3 порції (порція – це 100 мл вина або шампанського, або 285 мл пива, або 30 мл міцних напоїв).. Якщо людина входить у цю групу – ризик захворювань печінки зростає Якщо обсяг талії понад 88 сантиментрів, це теж проблема.

Читайте також: Про що може свідчити відчуття постійного голоду

Для того, що уникнути проблем із печінкою, необхідно рідше вживати алкоголь, не перевищуй його рекомендовані норми, схуднути і виконувати регулярні фізичні навантаження.